Premier Lig’de final günü: Şampiyon belli oluyor

Premier Lig’de 2023/24 sezonunun son hafta maçları bugün oynanacak.

Tottenham galibiyetiyle liderliğe yükselen Manchester City sahasında West Ham United’ı, ikinci sıradaki Arsenal ise Everton’ı konuk edecek.

Ligde ilk 4 sıra kesinleşirken 5. sıra mücadelesi ve ligde kalma yarışı sürüyor. Tottenham ve Chelsea ligi 5. sırada bitirebilmek, Luton Town ve Nottingham Forest ise ligde kalabilmek için sahaya çıkacak.

ŞAMPİYON BELLİ OLUYOR

Pep Guardiola yönetiminde üst üste dördüncü, toplamda altıncı şampiyonluğunu hedefleyen Manchester City, sahasında West Ham United’la karşılaşacak.

Manchester City, West Ham United’ı mağlup etmesi halinde Arsenal’ın alacağı sonuca bakmadan şampiyonluğunu ilan edecek. Manchester City’nin West Ham United’a kaybetmesi halinde Arsenal’ın alacağı sonuç şampiyonluk için belirleyici olacak.

West Ham United karşısında Manchester City yenilir, Arsenal da Everton’ı mağlup ederse Mikel Arteta’nın ekibi şampiyon olacak.

Manchester City, West Ham United’la berabere kalır, Arsenal kazanırsa puanlar eşitlenecek ve averajı daha iyi olan Arsenal şampiyonluğa ulaşacak.

Arsenal’ın puan kaybında ise Manchester City, West Ham United karşısında alacağı sonuca bakmadan şampiyonluğunu ilan edecek.

5. SIRA YARIŞI SÜRÜYOR

Hafta içinde sahasında Manchester City’ye kaybederek Şampiyonlar Ligi şansını yitiren Tottenham’a Avrupa Ligi’ne direkt katılım hakkı elde edebilmek için Sheffield United karşısında 1 puan yetecek.

Tottenham, Sheffield United’a yenilmesi halinde Chelsea’nin alacağı sonucu bekleyecek. Tottenham kaybeder, Chelsea kazanırsa puanlar eşitlenecek. Averajı daha iyi olan Chelsea, bu sonuçta ligi beşinci bitirecek.

KÜME DÜŞEN SON TAKIM BELLİ OLACAK

Sheffield United ve Burnley’nin ardından Premier Lig’e veda eden son takım bugün belli olacak.

Luton, umutlarını son haftaya taşısa da bugün ligde kalabilmek için bir mucizeye ihtiyacı olacak. Nottingham Forest’ın 3 puan gerisinde olan Luton’un rakibiyle arasında 12 gollük averaj bulunuyor.

Luton’un ligde kalabilmesi için Nottingham Forest’ın Burnley’ye kaybedip averajda rakibinin öne geçmesi gerekiyor. Nottingham Forest, alacağı 1 puanla ligde kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir