Antalya’daki teleferikte mahsur kalanlar böyle kurtarıldı

T24 Haber Merkezi

Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi’nde kaza nedeniyle kabinlerde mahsur kalanlar, gece görüşlü helikopterlerin yardımıyla kurtarılıyor.

Tesisteki direklerden birisinin devrilmesi sonucu yaşanan kazada kabinlerde mahsur kalanları kurtarma çalışmaları, gece görüşlü helikopter eşliğinde devam ediyor. Antalya Valiliği de diğer kabinlerde mahsur kalan 40 kişinin kurtarıldığını, 134 kişinin tahliye işlemlerinin sürdüğünü bildirdi.

Konyaaltı ilçesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait teleferiğin direklerinden biri yerinden koparak kabine çarptı. Kabinin tabanının kopmasıyla içerisinde bulunan 8 kişi metrelerce yükseklikten yere düştü. Kazada kabinde bulunanlardan Memiş Gümüş yaşamını yitirirken 7 kişi de yaralandı. Yaralılara ilk müdahalenin sağlık ekiplerince gerçekleştirildiği ve helikopterle hastaneye sevk edildikleri bildirildi. Teleferik kabinlerinde mahsur kalan 184 kişi için kurtarma çalışmaları başlatıldı.

 

Bölgede çalışmaları takip eden AA ekibi, gece uçuş kabiliyetine sahip jandarma helikopterinin mahsur kalan vatandaşları kurtarma görüntülerine ulaştı. Helikopterle kurtarılan vatandaşlar ise önce sağlık kontrolünden geçiriliyor.

Ekipler tarafından kurtarılan vatandaşlardan İbrahim Yusuf Yüksel, teleferiğe 7 kişilik ailesiyle bindiğini belirterek, “Bir anda teleferik durdu, mahsur kaldık, hiç böyle bir şey olacağını tahmin etmedik. Ekipler gelip bizi kurtardı. Helikopterle karaya indik. Çok şükür iyiyiz, bir sıkıntımız yok.” diye konuştu.

TIKLAYIN – Antalya’da teleferik kabini düştü, 1 kişi hayatı kaybetti, 7 yaralandı | Diğer kabinlerde mahsur kalanlar var

TIKLAYIN – Antalya’da can alan teleferik faciasından görüntüler

TIKLAYIN – Özgür Özel heyet görevlendirdi: CHP’li vekiller, teleferik kazasının araştırılması için Antalya’ya gitti

TIKLAYIN – AFAD’dan açıklama: Antalya’daki teleferik sahasına 366 personel görevlendirildi

TIKLAYIN – Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili soruşturma: 5 bilirkişi sahada


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir